a3

Kahve Tiryakisi Gezginlere Londra’dan 7 Öneri

Gittiğiniz yerlerde oranın en özgün tatlarını tatmak isteyen gezginler için öneri listeleri oluşturmaya devam ediyoruz.

Kahve, Londra’ya özgün bir ürün olmasa da, kahve dükkanlarının ilgi çekici sunumları denenmeye değer…

 

1- Look Mum, No Hands!

Türkiye’de şartlardan dolayı bisiklete hasret kalıp, yurtdışında bisikletin tadını çıkarmak isteyenlere önemle önerilir. Bisikletli gezginler için ideal bir cafe.

a

 

2- Milkbar

İngiltere’nin renkli bölgesi Soho’daki ünlü Berwick Caddesi’nin gözde mekanı. İçerdeki Hipster tarzındaki garson ve baristalar ilgi çekici.

a1

 

3- Sacred

Yeni Zellanda’nın ilgi çekici cafe kültüründen etkilenerek tasarlanan bu cafe, eşsiz kahve çeşitleri ile farklı bir deneyim sunuyor.

a2

 

4- Monmouth Cafe

1970’lerden beri işletilen bu kahveci, özel ve doğal kahve arayanların tercihi. Bu şirin dükkanda yalnızda küçük üretici ve çiftçilerden direk alınan doğal ve yerel kahve çekirdekleri kullanılmakta.

a3

 

5- Notes

Tarihi Trafalgar Meydanı’na yakın olan bu kahveci, tarihe meraklı gezginler için bir dinlenme noktası. Cafe’de aynı zamanda klasik filmler arşivi de bulunmakta.

a4

 

6- Caravan

Yürüye yürüye gezebileceğiniz, şehrin hareketli noktalarından biri olan Exmouth Market’te bulunan bir dinlenme noktası. Kahve çeşitleri ve hazırlanış biçimleri ilgi çekici.

a5

 

7- Grind

İlk başlarda bir müzik aletleri dükkanı olarak açılan bu cafe, menüsüne kahveyi de ekledikten sonra yıldızı parladı. Kahve enstürmanlardan daha çok tutunca, kendini bir kahveci olarak tanımlamaya başladı. İlginç bir ambiyansı var, görülmeli.

a6